czyli wakacje z Hufcem ZHP Pabianice!

KOLONIE ZUCHOWE

MAŁECZ

Piękna polska wieś leżąca w centrum naszego kraju. Jest idealnym miejscem dla każdego środowiska ze względu na swoje położenie oraz liczne atrakcje turystyczne, które są w najbliższej okolicy. Ogrodzony ośrodek to łącznie około 10 ha terenu, który pozwala realizować fantastyczny program kolonijny. Na obszarze bazy znajdują się m. in. stawy, park oraz wielkie wolne przestrzenie pozwalające rozładować energię każdemu harcerzowi i zuchowi. Małecz jest w szczególności bazą przeznaczoną do organizacji kolonii zuchowych. Ośrodek jest dostosowany do młodszych członków naszej organizacji – domki campingowe, stołówka w budynku.

TERMIN KOLONII:
ODWOŁANA

strona ośrodka

OBOZY HARCERSKIE

ROGOWO

Baza leży nad morzem bałtyckim w województwie zachodniopomorskim. Posiada wyjątkowo malownicze wybrzeże klifowe i plażę pokrytą częściowo wielkimi głazami. Jest typową miejscowością letniskową z wieloma domami wczasowymi i kwaterami prywatnymi. Baza znajduje się w odległości ok. 1 km od centrum Mrzeżyna i ok. 100 m. od brzegu morskiego. Przejście z terenu bazy na plażę to przyjemna wędrówka przez las sosnowy (ok. 5 min.). Plaża położona na wysokości bazy jest szeroka i piaszczysta. Morze jest czyste i ma łagodne zejście zapewniające bezpieczną kąpiel. Baza posiada doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku nad wodą,

DWERNIK

Baza umiejscowiona jest w jednych z najpiękniejszych polskich gór u podnóża góry Otryt, nad rzeką San. Dobra lokalizacja zachęca do wędrówek Połoniną Wetlińską i Caryńską oraz zdobywania takich szczytów jak Dwernik Kamień czy Otryt. Szlaki wyznaczone na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego stwarzają dużo możliwości uprawiania turystyki rowerowej. Bogate dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe zachęca do poszerzenia horyzontów i zdobywania nowej wiedzy. Baza posiada murowane sanitariaty, oraz świetlice.

OBÓZ ŻEGLARSKI

WENECJA

Baza Żeglarska Hufca ZHP Łódź-Polesie w Wenecji położona jest na północno-wschodnim brzegu jeziora Ruda Woda zwanego również jeziorem Dzudzkim, na terenie dawnej bindugi. Binduga, to miejsce, w którym dawno dawno temu spławiano do jeziora ścięte w otaczających lasach drzewa, aby później jeziorami i kanałem Elbląskim mogły dotrzeć do tartaku w Miłomłynie.

CENY:

A - Harcerze z opłaconą składką harcerską  za cały rok 2020, opłaconą do 31.04.2020r.
C - Pozostali uczestnicy

* W przypadku potwierdzonej przez prawnych opiekunów na karcie kwalifikacyjnej uczestnika informacji na temat wegetarianizmu uczestnika, koszt kolonii/obozu wzrasta o 100,00 zł.

C - Pozostali uczestnicy

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, Komenda Hufca ZHP Pabianice odwołuje letni wypoczynek na stanicach w Rogowie i Dwerniku oraz kolonie zuchowe w ośrodku w Małczu. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby dla zainteresowanych zuchów i harcerzy zorganizować obóz hufca w Małczu. Szczegółowe informacje, w tym dokładny termin, koszt i warunki pobytu, zostaną przedstawione w ciągu najbliższych dni, wkrótce po otrzymaniu wytycznych od właściwych organów administracji publicznej. Obóz odbędzie się w terminie między 26 lipca a 8 sierpnia 2020 r. Powyższą decyzję motywujemy troską o bezpieczeństwo pabianickich zuchów i harcerzy.

Hufiec ZHP Pabianice kontynuuje swoją misję wychowawczą przy zachowaniu wszystkich niezbędnych środków ostrożności. Informujemy, że na podstawie wytycznych Głównej Kwatery ZHP podjęliśmy decyzję o powrocie do tradycyjnej formy organizacji zbiórek harcerskich z zachowaniem niezbędnych ograniczeń. Szczegółowe informacje na temat prowadzenia zbiórek posiadają drużynowi. W sprawach związanych z Harcerską Akcją Letnią prosimy kontaktować się z Komendą Hufca pod wskazanym adresem mailowym lub numerem telefonu.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY HARCERSKIEJ AKCJI LETNIEJ 2020

POBIERZ FORMULARZ

Jeżeli ktoś z Państwa wysyłał nam zaliczkę na kolonię/obóz 2020 to zwrot zaliczki można uzyskać poprzez wypełnienie poniższego formularza i odesłanie go na adres: pabianice@zhp.pl.
INFORMACJA DOTYCZĄCA ZWROTU ZALICZKI ZA HAL 2020