Nowe władze Hufca ZHP Pabianice
30 września 2019

28 września 2019 w siedzibie Zarządu Oddziału ZNP odbył się Zjazd Zwykły Hufca ZHP Pabianice.

Była to okazja do przyznania absolutoriów działającej przez 4 lata, ustępującej komendzie hufca,  podziękowań, zapoznania się ze strategią na kadencję 2019-2023 oraz przede wszystkim wyboru nowych władz hufca.

Komendant hufca, phm. Maciej Tomaszewski, podziękował władzom miasta oraz powiatu za owocną współpracę i ofiarowaną pomoc, a także drużynowym, szefom zespołów i kręgów oraz pełnomocnikom.

11 grudnia 2019
Czuwaj! Nazywam się Zuza i należę do pabianickiej drużyny Okoń.
20 listopada 2019
Taak! Zgadza się! Mamy w naszym Hufcu takową instytucję. Choć
06 października 2019
W piątek, 4.10.2019 reprezentacja naszego hufca składająca się z drużyn:

ZOBACZ WIĘCEJ

Delegaci liderem harcerskiej braci ponownie wybrali phm. Macieja Tomaszewskiego na funkcję komendanta hufca.

Następnie instruktorzy poparli kandydaturę phm. Patrycji Szkudlarek na reprezentantkę naszego środowiska podczas Zjazdu Chorągwi Łódzkiej.

Wybrano również skład Komisji Rewizyjnej. Do jej szeregów dołączy phm. Krzysztof Baj, hm. Piotr Muszyński, pwd. Kamila Buczek, hm. Krzysztof Hile oraz phm. Anna Mikołajczyk.

W kolejnym głosowaniu zatwierdzono skład pozostałych członków komendy:

• phm. Jan Kisielewicz - zastępca komendanta ds. organizacyjnych
  • pwd. Andżelika Baj - członek komendy ds. programu
  • phm. Patrycja Szkudlarek - skarbnik Hufca
  • phm. Kamila Pokora - członek komendy ds. HAL
  • pwd. Łukasz Barys - członek komendy ds. pozyskiwania środków
  • phm. Karolina Szczepaniak - członek komendy ds. pracy z kadrą i specjalnościami.

Zjazd był również okazją do docenienia osób angażujących się w rozmaite działania na rzecz naszej organizacji.

Hm. Sylwia Komorowska, phm. Katarzyna Golińska oraz phm. Kamila Pokora zdobyły odznakę „Zasłużony dla Chorągwi Łódzkiej” w stopniu srebrnym, a pwd. Jacek Adamiec odznakę "Zasłużony dla Chorągwi Łódzkiej" w stopniu brązowym

Przyznano także tytuł "Instruktor Roku", zdobyli go: phm. Beata Rusek, pwd. Anna Michalak, pwd. Justyna Grzegorczyk,
pwd. Julita Małycha, pwd. Kinga Baczyńska, pwd. Łukasz Barys, pwd. Maciej Szulc oraz pwd. Marek Bielecki

autor tekstu: Magdalena Pękala, Anna Michalak