W naszym Hufcu miał miejsce Kurs Zastępowych o tematyce "W głowie się nie mieści", na podstawie znanej bajki wytwórni Disney Pixar.

Ochotnicy z wielu drużyn zebrali się 29. listopada aby przez kolejne 3 dni poznać cechy i obowiązki dobrego zastępowego.

W zajęciach wzięło udział dwudziestu dwoje harcerek i harcerzy, którzy podzielili się na cztery tymczasowe zastępy:

• Czagnis,
  • Ekipa Pana Bananka,
  • Wesołe Szyszki Zuzy,
  • Piękne i... Kuba

Uczestnicy w trakcie kursu wspólnie poznawali się i integrowali, aby móc wyłonić spośród siebie odpowiedniego lidera.

Szkolenie metodyczne zapewnili instruktorzy i drużynowi naszego Hufca, za co serdecznie im dziękujemy!

W skład kadry kursu weszli: Aleksandra Wilczyńska, Jakub Klimek, Julita Małycha, Katarzyna Golińska, Marta Szulc, Sebastian Zdziebłowski, Weronika Olas i Zuzanna Kitlińska.

Jako komendant przewodziła im pwd. Zuzanna Lesz.

Dzięki nim kolejne pokolenia maja szansę rozwoju w dobrze zorganizowanym środowisku harcerskim.

Z dumą oświadczamy, że w wyniku kursu mamy przed sobą szereg świeżo wypieczonych zastępowych, co daje siłę do dalszego działania zarówno uczestnikom, jak i kadrze kursu.

tekst: Jakub Klimek, Aleksandra Kozioł
zdjęcia: Katarzyna Golińska, Jakub Klimek