Dla zuchów z naszego hufca wakacje rozpoczęła kolonia w dniach 28 czerwca - 9 lipca. Zabawa była kosmiczna, ponieważ jednym z tematów wyjazdu były książki Stanisława Lema, znanego pisarza gatunku 'science fiction'. Na jego cześć Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 Rokiem Lema.

Tradycyjne zajęcia z wiedzy o technikach harcerskich zostały wzbogacone o nauki ścisłe, takie jak fizyka, chemia czy nawet astronomia! Poza regionem łódzkim, dzięki mocy wyobraźni, uczestnicy zwiedzili kosmos, między innymi planetę Solaris! Nie zabrakło także kolorowych apeli i zabawnych opowieści w stylu Akademii Pana Kleksa. Po zamęcie spowodowanym pandemią koronawirusa zuchy mogły spędzić beztroskie wakacje na świeżym powietrzu, wzmacniając więzi przyjaźni i rozwijając swoją sprawność fizyczną. W tym pełnym wrażeń wyjeździe wzięło udział 40 uczestników.

Kolonia była dofinansowana ze środków Wojewody Łódzkiego w ramach dofinansowania organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej z terenu województwa łódzkiego.

Kosmiczna Kolonia Zuchowa

18 lipca 2021