ODWIEDŹ NASZEGO FACEBOOKA!

W KILKU SŁOWACH O TYM CO ROBIMY

Hufiec ZHP Pabianice - to miejsce dla harcerzy z pasją, gdzie rozwijamy młode charaktery poprzez stawianie wyzwań i wspólną organizacje takich akcji jak:

- WOŚP Pabianice

- Aleja Portretów

- Harcerska Akcja Letnia

- Harcerski Festiwal Artystyczny Wiatrak

JESTEŚ HARCERZEM Z NASZEGO HUFCA? ZAPRASZAMY DO GRUPY HUFIEC ZHP PABIANICE

Harcerski Start w Małczu to coroczna tradycja w naszym hufcu. W tym roku odbył się w formie jednodniowej, dzięki czemu harcerze mogli dużo mocniej poczuć ducha walki. Dzień, pomimo swej intensywności, przyniósł wiele radości i satysfakcji.

Zaraz po przyjeździe odbył się sprawdzian musztry. Każda z jednostek była zobowiązana do wzięcia udziału. Chwilę po tym zorganizowano grę samarytańską, która polegała na sprawdzeniu wyposażenia apteczek oraz wiedzy medycznej w formie gry internetowej "Kahoot".

Przed obiadem odbyła się najintensywniejsza część całego Startu. Blok „sport” sprawdzał umiejętności współpracy, współzawodnictwa oraz wyzwalał wiele uśmiechu. Piłka nożna, siatkówka, przeciąganie liny, to tylko niektóre z konkurencji, które miały miejsce. Było ich aż sześć! Wszystkie jednostki dały z siebie 120% możliwości.

Po konkurencjach sportowych miał miejsce Quiz "1 z 10", który sprawdzał wiedzę ogólną uczestników Startu. Nie był on łatwy, jednakże drużyny walczyły jak lwy o utrzymanie się w grze.

Po posiłku rozpoczęła się najważniejsza impreza całego wyjazdu, Harcerski Bieg Terenowy, który sprawdził wiedzę z ekologii, symboliki, węzłów, szyfrów, musztry, struktury ZHP, terenoznawstwa, historii ZHP, pionierki obozowej oraz samarytanki. Wszystkie zadania były zbudowane tak, aby dogłębnie sprawdzić wiedzę oraz zgranie zespołu.

Kolacja przyjęła formę pikniku, co pozwoliło nam zintegrować się z innymi jednostkami. Chwila relaksu pozwoliła nam na zacieśnianie więzów przyjaźni.

Na sam koniec miał miejsce apel podsumowujący Harcerski Start Małecz 2020. Zwycięzcami całego startu zostali harcerze z 44 PDH Ignis, zaraz za nimi uplasowali się żeglarze z 16 PHDW Abordaż, a na trzecim miesjcu znaleźli się członkowie drużyny 3 PDH im. Płk. Jana Kilińskiego Czarna Trójka

Wszystkim dziękujemy za liczne przybycie, jednocześnie licząc na jeszcze większą ilość uczestników w kolejnych imprezach.

 

Harcerski Start Małecz 2020

13 września 2020