Projekt zorganizowany przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pabianicach

Czy słyszeliście już historię, o zuchach - odkrywcach przyrody i harcerzach podbijających wirtualne fale?

Za pośrednictwem Internetu, zuchy przeniosły się do świata pełnego zwierząt i dzikiej przyrody. Na swojej drodze spotkały stworzenia takie jak ślimak, sarna, sowa, pszczoła czy mrówka. W celu sprawdzenia umiejętności i kreatywności zuchów, każde ze zwierząt miało dla nich ciekawe zadanie. Dzięki nim, dzieci nauczyły się budować chatkę dla ślimaka, wykonywać pszczeli taniec czy poprawnie segregować śmieci.

Harcerze z kolei, wybrali się na rejs po wirtualnej przestrzeni. Poznali historię Adama oraz zaginionego wraz z nim tajemniczego skarbu. Aby odnaleźć zgubę, harcerze zbudowali swoje własne łodzie i ruszyli na poszukiwania. Podczas rejsu, młodzi żeglarze mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, szyfrowania oraz struktury ZHP.

Dzięki obu wydarzeniom, zuchy i harcerze z naszego hufca, mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności manualne, pobudzić kreatywność, a także sprawdzić dotychczasową wiedzę z zakresu technik harcerskich.

Jako pierwszy, do brzegu dopłynął Ignis, a zaraz po nim Abordaż i Eksplozja. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Złazik i Złaz 2020

12 listopada 2020