W miniony weekend, 5 - 6.06, na terenie parku "Lewityn" rozegrała się coroczna rywalizacja w wodnych wyścigach, znana jako Żeglarska Wiosna. O puchar zwycięzcy dzielnie walczyli zarówno młodzi, jak i ci trochę starsi żeglarze z Retmanatu Hufca ZHP Pabianice.

W sobotę zorganizowano szkolenie z wiedzy żeglarskiej oraz sprawdzian praktyczny z obsługi łódki, zwrotów itp. Wydarzenie było otwarte dla wszystkich chętnych znajdujących się na terenie parku.
W niedzielę odbyły się regaty. Eliminacje zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe, do 14-tu lat i starsi. Po pierwszych eliminacjach przyszedł czas na Biegi Finałowe zwycięzców obu kategorii oraz Bieg OPEN.

Wśród najmłodszych najlepsza okazała się Olga Sądelska, drugie miejsce zajął jej brat - Tomasz Sądelski a trzecie Ewa Wilczyńska.
W kategorii 'od 14-tu lat' zwyciężył Dawid Rybadrugi dopłynął Krzysztof Janiak a na trzeci Hubert Jeżak.
Bieg OPEN najszybciej ukończył Michał Moric, zaraz za nim na mecie zjawili się kolejno Piotr SądelskiMichał Pisarski.

To był weekend pełen wrażeń dla wszystkich uczestników! Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na kolejną Żeglarską Wiosnę!

Materiał wideo z wydarzenia można obejrzeć na stronie Pro-MOK.

Żeglarska Wiosna 2021

07 czerwca 2021