Głównym tematem marcowej komendy było planowanie kampanii 1%. Gremium debatowało nad skutecznym hasłem, które zachęci rzeszę osób do wsparcia pabianickiego Hufca.

• Może – zaproponowała Andżelika – „Jeśli twój kot mógłby oddawać 1%, to oddałby pabianickiemu Hufcowi”.
  • Dobre, ale za długie i nie wpada w ucho – skomentował Janek. – Może coś w tym stylu „Procent w Małeczu, dworek uleczu”.
  • Nie mówi się „w Małeczu”, tylko „w Małczu” – poprawiła Karolina. – Mam inną propozycję. „Procent daj harcerzowi, pitem potrząśnij, pitem potrząśnij”.
  • Wyświechtane – zauważył Łukasz. – Wszyscy to znają.

Z życia komendy (odc. 2):
Kampania 1%

15 marca 2020

Proponuję „Harcerz – ile go trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto mu wpłaci 1 procent”.

• Jeszcze gorsze. Tego nie zna nikt – westchnęła Kamila. – Pokażmy coś w tym stylu: nowoczesna kuchnia w Dwerniku, nowe samochody, boisko oraz krąg ogniskowy. I potem wjeżdża hasło: „Takie rzeczy tylko po 1 procencie”.
  • Dobre, dobre – stwierdził Maciek. – A może, słuchajcie – „1 procent – gwarancja sukcesu, rozwoju i braterstwa”.
  • Mało rymowane – wytknęła Patrycja. – Ja wymyśliłam takie coś: „Jak procent to tylko dla hufca, dla hufca”.
  • I kto to zaśpiewa?

Wszyscy załamali ręce. Wyglądało na to, że dyskusje nad hasłem reklamowym przeciągną się do późnej nocy...

Drodzy Harcerze, Instruktorzy i Przyjaciele Hufca! Niezależnie, czy Komenda zdecyduje się na wybór któregoś z proponowanych sloganów, zachęcamy was do przekazania swojego 1% podatku na cele statutowe Hufca ZHP Pabianice. Wasz 1% pozwoli nam realizować nasze cele, rozwijać się i czynić dobro, nie tylko na obszarze Pabianic. Przekażcie 1% podatku na Hufiec ZHP Pabianice – nie pozwólcie, żeby praca komendy poszła na marne.