Wyjątkowa lekcja historii w Auschwitz-Birkenau.
06 października 2019

W piątek, 4.10.2019 reprezentacja naszego hufca składająca się z drużyn: 3 PDH Czarna Trójka oraz 44 PDH Ignis pojechała na Wyprawę Pamięci.

Była ona zorganizowana z okazji 75 rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto.

Wyprawa rozpoczęła się uroczystym apelem o godzinie 6:00 na stacji Radegast. Następnie harcerze pojechali do Oświęcimia ze stacji Łódź Marysin, która stanowi część łódzkiego memoriału Litzmannstadt Getto.

Po Auschwitz wszyscy poruszali się z przewodnikiem, przenieśli się do czasów II Wojny Światowej.

06 października 2019
W piątek, 4.10.2019 reprezentacja naszego hufca składająca się z drużyn:
30 września 2019
28 września 2019 w siedzibie Zarządu Oddziału ZNP odbył się
18 września 2019
W tym roku jedenaście drużyn harcerskich przyjechało do Małecza, aby

ZOBACZ WIĘCEJ

Spotkali się także z jednym z ocalałych więźniów łódzkiego Getta - Panem Leonem Weintraubem.

To była bardzo cenna oraz pełna emocji lekcja historii.

Wyprawa została zorganizowana przez Chorągiew Łódzką ZHP we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, realizując pilotażowy projekt ,,Z Litzmannstandt Getto do KL Auschwitz - II Birkenau".

autor tekstu: Maja Baj, Julita Małycha

foto: Maja Baj, Julita Małycha, Krzysztof Baj, Katarzyna Golińska