ODWIEDŹ NASZEGO FACEBOOKA!

W KILKU SŁOWACH O TYM CO ROBIMY

Hufiec ZHP Pabianice - to miejsce dla harcerzy z pasją, gdzie rozwijamy młode charaktery poprzez stawianie wyzwań i wspólną organizacje takich akcji jak:

- WOŚP Pabianice

- Aleja Portretów

- Harcerska Akcja Letnia

- Harcerski Festiwal Artystyczny Wiatrak

JESTEŚ HARCERZEM Z NASZEGO HUFCA? ZAPRASZAMY DO GRUPY HUFIEC ZHP PABIANICE

Druhny i Druhowie!

Listopad to szczególny miesiąc dla wszystkich Polaków. Miesiąc nostalgii, melancholii, pełen wspomnień i tęsknot: miesiąc, w którym wspominamy tych, którzy od nas odeszli. Jesienna atmosfera udziela się wszystkim: zatrzymujemy się na moment, spotykamy z rodziną, wreszcie – idziemy na cmentarze, zapalić znicz zmarłym. Pielęgnujemy naszą pamięć o nieobecnych. To tradycja, która jest dziś szczególnie ważna – w czasach postępu, kiedy wszystko dzieje się tak prędko. Wydaje się, że niektóre wydarzenia tracą swoją wagę chwilę po zaistnieniu. Że nic nie może trwać dłużej niż przez chwilę. Nasza pamięć temu przeczy – trwa mimo upływu czasu.

Harcerze z Hufca ZHP Pabianice co roku organizują na cmentarzu uroczysty apel w celu upamiętnienia zmarłych członków organizacji – instruktorów, harcerzy, którzy swoim życiem pokazywali, co znaczy służba i poświęcenie. Czasami na polach bitew, z karabinem w ręku, czasami zaś – w codziennym życiu.

W tym roku nie odbędzie się apel, nie zapalimy zmarłym instruktorom zniczy w tym dniu. W tym szczególnym czasie musimy zadbać o własne bezpieczeństwo. Święto zmarłych spędzimy w domach. I chociaż nie będzie wędrówek po cmentarzu, chociaż nie będzie spotkań i rozmów – to nasza pamięć przetrwa. Bo przecież nie zamyka się ona w wyprawie na cmentarz. Zatrzymajmy się dziś i pomyślmy o swoich zmarłych. Niech to, co najważniejsze w dzisiejszym święcie dopełni się w głębi naszych serc. Na cmentarze wybierzemy się później, znicze zostaną zapalone. Dziś pogrążmy się w zadumie.
Nasz czas na ziemi wciąż trwa – każdy dzień jest darem, który możemy w całości wykorzystać. Niech będą z wami dobre myśli, ciepło i nadzieja w tych trudnych czasach pełnych niepewności. Wierzę, że niedługo spotkamy się, w dobrym zdrowiu, przy harcerskim ognisku, podtrzymując wielką, sięgającą pokoleń tradycję.

 

Rozkazuje w terminie 30.10.2020-08.11.2020 zapalić znicze przy mogiłach harcerzy i instruktorów naszego hufca.

 

C z u w a j !

 

phm. Maciej Tomaszewski

 

Rozkaz Specjalny L.1/2020

01 listopada 2020

Związek Harcerstwa Polskiego
Komendant Hufca ZHP Pabianice