Czuwaj!

Nazywam się Zuza i należę do pabianickiej drużyny Okoń.
Chciałabym Wam opowiedzieć o przygodzie, na którą wyruszyłam w listopadzie!

Już trzeci raz nasza drużyna wzięła udział w Rajdzie Śladami Przeszłości Gdańska.
Jest to wydarzenie, które polega na poznaniu przeszłości miasta poprzez pokonywanie trasy i wykonanie zadań znajdujących się na niej, dzięki temu uczymy się o historii Gdańska w wyjątkowy sposób.

W trakcie rajdu nieco bardziej poznaliśmy przebieg obrony Poczty Polskiej, śledziliśmy losy Ludwika Plentego i odwiedziliśmy Stocznię Gdańską.

W tym roku wystawiliśmy 3 patrole i już trzeci raz będziemy wracać do Pabianic z miejscem na podium!
Zajęliśmy I miejsce!!

Dziękujemy organizatorom, wszystkim uczestnikom i niezwykłym ludziom napotkanym na trasie, dzięki którym ten wyjazd był przecudowny!
Nie możemy doczekać się rajdu w przyszłym roku!

tekst: Zuzanna Marciniak

zdjęcia: Sebastian Zdziebłowski