ODWIEDŹ NASZEGO FACEBOOKA!

W KILKU SŁOWACH O TYM CO ROBIMY

Hufiec ZHP Pabianice - to miejsce dla harcerzy z pasją, gdzie rozwijamy młode charaktery poprzez stawianie wyzwań i wspólną organizacje takich akcji jak:

- WOŚP Pabianice

- Aleja Portretów

- Harcerska Akcja Letnia

- Harcerski Festiwal Artystyczny Wiatrak

JESTEŚ HARCERZEM Z NASZEGO HUFCA? ZAPRASZAMY DO GRUPY HUFIEC ZHP PABIANICE

Rozpoczęcie nowego roku harcerskiego to czas spotkań kadry na LAPiD'zie. Tak było również w tym roku. Wyjechaliśmy do naszej bazy w Małczu.

Sobotę rozpoczęliśmy od zajęć odnośnie sprawności i specjalizacji jednostek. W ich trakcie zdobywaliśmy specjalną walutę - szyszki. Dzięki nim mogliśmy odbyć licytację w celu zdobycia składników potrzebnych do przygotowania słodkich deserów. Wszystkie były naprawdę pyszne!

Kolejne zajęcia omawiały temat obszarów działań naszego hufca. Polegały one na odnalezieniu kartek, rozłożonych po całej bazie oraz wykonaniu znajdujących się na nich poleceń. Była to świetna okazja do budowania współpracy, ponieważ zadania przygotowane były dla grup dwu-, cztero- lub ośmioosobowych. Pojawiły się także zadania specjalne, wymagające zaangażowania wszystkich uczestników.

Pierwszy dzień zakończyliśmy kominkiem, na którym każdy miał szansę opowiedzieć o czymś, z czego jest dumny. Rozmawialiśmy także o tym, czym jest dla nas służba, jakie ideały harcerskie posiadamy oraz jak zmieniło się nasze życie harcerskie od czasu przyjęcia obowiązków kadry jednostki czy też samego wstąpięnia do ZHP.

Niedziela należała do aktywnych. W godzinach przedpołudniowych udaliśmy się do parku trampolin Jump Planet Ksawerów, gdzie mogliśmy rozładować nasze nieskończone zapasy energii.

Wszyscy świetnie się bawili i odpoczęli po pracowitej sobocie.

 

Letnia Akademia Przybocznych i Drużynowych 2020

10 września 2020