kapituła stopni wędrowniczych

25.02.2019

17.06.2019

Kontakt: ksw@pabianice.zhp.pl

Dokumenty do pobrania tutaj.

"Być wędrownikiem to niemała sztuka, a dostępna tylko dla tych, którzy posiadają prawdziwie harcerską postawę."

PYTANIA I ODPOWIEDZI

CO TO ZNACZY ZAWIESIĆ PRÓBĘ?

Zawieszenie próby to czasowe przerwanie realizacji. Można zawiesić próbę z ważnego powodu, na czas określony w regulaminie.

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ NA OTWARCIU?

Przede wszystkim analizy zadań. Oprócz tego pytań dotyczących tego kim jesteś, co robisz w ZHP i dlaczego chcesz otworzyć tą próbę.

CZY NALEŻY SIĘ STRESOWAĆ?

Zdecydowanie NIE. Jesteśmy pozytywnie nastawioną do świata grupą, atmosfera na KSW jest bardzo radosna i nie jesteśmy tak straszni jak by to wynikało z opowieści i naszych min.

CO ZROBIĆ ABY ZMIENIĆ ZADANIE?

Napisać podanie z prośbą o zmianę zadania na inne i krótko uzasadnić dlaczego.

JAKIE SĄ ZADANIA OPIEKUNA PRÓBY?

Opiekun powinien pomóc stworzyć próbę, nadzorować jej realizację oraz napisać sprawozdanie z przebiegu próby wraz z wnioskiem o jej zamknięcie. Powinna to być osoba z którą masz dobry kontakt i która będzie potrafiła Ci pomóc.

KTO MOŻE BYĆ OPIEKUNEM PRÓBY?

Opiekunem próby może być osoba w stopniu co najmniej takim, jaki chcesz zdobyć.

KIEDY PRÓBA MOŻE ZOSTAĆ ZAMKNIĘTA NEGATYWNIE?

Próba może być zamknięta negatywnie z kilku powodów.

1 - kiedy przekroczysz założony czas realizacji i nie zgłosisz się do nas

2 - kiedy jakieś zadanie nie zostanie zrealizowane i nie wykażesz chęci zmiany lub wykonania tego zadania.

3 - kiedy okaże się że nie masz pojęcia o wędrownictwie - zamknięcie próby to nie tylko zrealizowane zadania to też wiedza z zakresu metodyki wędrowniczej.

CO TO SĄ KONSULTACJE?

Konsultacje to takie spotkania które odbywają się (w razie potrzeby) po spotkaniu Kapituły. Możesz na nie przyjść i dowiedzieć się czy tak zrealizowane zadanie zostanie zatwierdzone, lub skonsultować się gdy masz jakikolwiek problem w tworzeniu lub realizacji próby.

NADSZEDŁ CZAS NA ZAMKNIĘCIE PRÓBY, A JA NIE MAM ZREALIZOWANYCH WSZYSTKICH ZADAŃ - CO ZROBIĆ?

Przyjść do nas - nawet jeżeli nie wszystko będzie idealnie możesz nadrobić to wiedzą, lub poprawić zadanie. Jeżeli przyjdziesz na pewno damy Ci czas albo zmienimy zadanie, a jeżeli nie przyjdziesz to próba zostanie zamknieta negatywnie.

JAKIE PYTANIA ZADAJEMY?

Tego sami nie wiemy dlatego że pytania zadaje nasz quiz. Musisz się spodziewać pytań z zakresu metodyki wędrowniczej. Odpowiedzi znajdziesz na naszej stronie.

DLACZEGO POWINNO SIĘ PRZYJŚĆ DO NAS A NIE REALIZOWAĆ STOPNIE W DRUŻYNIE?

Dlatego że działamy w hufcu. Żadną sztuką jest dostanie naramiennika czy stopnia od drużynowego. Próba w Kapitule lepiej przygotuje Cię do spotkania z KSI. Na pewno przy okazji tej próby dowiesz się też kilku ważnych rzeczy - np o tworzeniu dokumentacji próby.