hm. bogusława piątkowska

Instruktorka od 1977 roku. Swoją przygodę z harcerstwem rozpoczęła w 1972 roku w drużynie przy Szkole Podstawowe nr 11. Następnie pełniła funkcję drużynowej w Młodzieżowej Drużynie ,,Ruchu Drogowego” działające w Szkole Podstawowej nr 9. Była członkini Komendy Hufca oraz były Zastępca Komendanta hufca (lata 1977-1979). Od 1978 była instruktorką Referatu Harcerskiego, aż do końca jego działalności. Przez wieloletnią służbę pełniła również funkcję: Kierownika Propagandy, Członka Rady Hufca, Członka Chorągwi  Łódzkiej oraz Przewodniczącej Sądu Harcerskiego. Przez 40 lat uczestniczka Harcerskiej Akcji Letniej. Można było ją spotkać tam jako komendanta obozu, zastępcę czy samego komendanta zgrupowania. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasług dla ZHP (2007), Honorową Odznaką zasłużonego dla Hufca ZHP Pabianice nr 28 (1991), Zasłużony dla Chorągwi Łódzkiej (1984) oraz Zasłużony Bieszczadom (1989). Z zawodu polonistka, aktualnie dyrektorka Szkoły Podstawowej w Petrykozach.