179 pgz wilczęta

Weronika Krajda – przyboczna

Kontakt do drużynowego: anna.pyc@zhp.net.pl; 661-972-181

O gromadzie:

Nasza gromada prężnie działa od 2008r. Co roku organizujemy nabór w klasach 1-3 w SP14. Podczas cotygodniowych zbiórek realizujemy nowe sprawności, w ramach których odkrywamy nieznane krainy, wspinamy się na szczyty naszej wyobraźni, a także poznajemy otaczający nas świat. Nasze zbiórki to nie tylko wspaniała zabawa, ale przede wszystkim wychowanie w harcerskiej idei, która przyświeca nam podczas kolejnych spotkań. Poza zbiórkami uczestniczymy w rajdach i nockach. a raz na miesiąc, razem z innymi pabianickimi gromadami, wyruszamy na imprezy zuchowe np. lodowisko, Festiwal Piosenki czy trzydniowy biwak zuchowy. Każde wakacje spędzamy we wspólnym gronie na koloniach zuchowych w Małeczu. Podczas 8-letniej działalności trzykrotnie zdobywaliśmy miano "Gromady na 6". W 2014r. realizowaliśmy projekt Odznaki 100-lecia ruchu zuchowego w Polsce. Od 2015 roku rokrocznie jesteśmy zwycięzcami Festiwalu Piosenki Zuchowej „Wiatraczek”.

Jeśli nie chcesz, by Ci smutno było wiecznie, ale pragniesz życia swego znaleźć sens,

do gromady zuchów zapisz się koniecznie, bo nie może tam zabraknąć Cię! CZUJ!

Blog gromady znajdziecie tutaj.