179 pgz wilczęta

179 PGZ Wilczęta

Miejsce i termin zbiórek:

zuchówka w Szkole Podstawowej nr 14,

środa godz. 16:40-18:00

Drużynowy: Anna Pyć, pwd.

Kontakt do drużynowego: anna.pyc@zhp.net.pl; 661-972-181

Kadra:

Magdalena Pękala – przyboczna

Weronika Krajda – przyboczna

Angelika Fątner - przyboczna

O gromadzie: Spotkać nas można na naszym blogu: www.179wilczeta.blogspot.com

Nasza gromada prężnie działa od 2008r. Co roku organizujemy nabór w klasach 1-3 w SP14. Podczas cotygodniowych zbiórek realizujemy nowe sprawności, w ramach których odkrywamy nieznane krainy, wspinamy się na szczyty naszej wyobraźni, a także poznajemy otaczający nas świat. Nasze zbiórki to nie tylko wspaniała zabawa, ale przede wszystkim wychowanie w harcerskiej idei, która przyświeca nam podczas kolejnych spotkań. Poza zbiórkami uczestniczymy w rajdach i nockach. a raz na miesiąc, razem z innymi pabianickimi gromadami, wyruszamy na imprezy zuchowe np. DMB, Festiwal Piosenki czy trzydniowy biwak zuchowy. W ciągu roku nasze zuchy zdobywają sprawności indywidualne oraz gwiazdki zuchowe. Każdy rok kończymy apelem wspólnie z rodzicami, a wakacje spędzamy we wspólnym gronie na koloniach zuchowych w Małeczu.

Współpracujemy z harcerzami, we wrześniu odbyło się przekazanie 12 zuchów do 79 PDH „Wilki”.

Podczas 9-letniej działalności realizowaliśmy ogólnopolski projekt Odznaki 100-lecia ruchu zuchowego w Polsce, wygraliśmy wycieczkę do aquaparku i zoo, uczestniczyliśmy w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju w Zakopanem. Zwieńczeniem naszej pracy jest trzykrotne zdobycie miana "Gromady na 6", a w minionym roku 2016/17 – tytułu „Srebrnej Gromady Hufca ZHP Pabianice”.

Jeśli nie chcesz, by Ci smutno było wiecznie, ale pragniesz życia swego znaleźć sens, do gromady zuchów zapisz się koniecznie, bo nie może tam zabraknąć Cię! CZUJ!