114 Pwgz młodzi piraci

114 PWGZ Młodzi Piraci

Miejsce i termin zbiórek: Szkoła Podstawowa im H. Ch. Andersena w Petrykozach, piątki godz. 16:00-17:00

Drużynowy: pwd. Przemysław Lichota

Kadra:

Julia Hanke - przyboczna

Maria Urbanek - przyboczna

Marek Bielecki - przyboczny

Weronika Włodarczyk - fotograf

Kontakt do drużynowego: mlodzipiraci@gmail.com; 502-851-997

O gromadzie:

Piraci to pierwsza wodna gromada zuchowa, która powstała w Pabianicach. W czasie zbiórek nasze Zuchy poznają świat, harcerstwo oraz żeglarstwo doskonale się przy tym bawiąc. Dzieci należące do naszej gromady mają okazję w okresie letnim jeździć na biwaki oraz kolonie zuchowe, które są doskonałą formą integracji oraz wypoczynku dla członków gromady. W czasie roku szkolnego po za zbiórkami Piraci uczestniczą w imprezach Namiestnictwa Zuchowego, które od lat sprawiają dużo radości wszystkim uczestnikom. Piraci biorą udział również w imprezach zuchowych organizowanych po za Pabianicami, na przykład Festiwal Piosenki Żeglarskiej Szantowiązałka. Chcesz poznać żeglarstwo oraz bycie Zuchem jeszcze bliżej? Zapraszamy!

Z kart historii  Młodych Piratów…

Gromada powstała w październiku 2013 roku.  Funkcję drużynowej pierwsze wodnej gromady w Hufcu ZHP Pabianice objęła Druhna Natasza Olesińska, która z pomocą przybocznych postawiła sobie nie lada wyzwanie. Pomimo trudnych początków jakie spotkały ówczesną kadrę, gromada z biegiem czasie rozwinęła się. W czerwcu 20114 roku Młodzi Piraci pożegnali się z druhną Nataszę, a granatowy sznur od tego momentu nosił Druh Przemek Lichota. W czasie naszej pracy udało Nam się osiągnąć liczne sukcesy: II miejsce na Szantowiązałce 2014, III miejsce na Szantowiązałce 2015, II miejsce w czasie Festiwalu Wiatraczek 2015, I miejsce na biwaku Namiestnictwa Zuchowego 2015, pierwsze w historii pływanie na żaglówkach.

Strona Retmanatu Drużyn Wodnych dostępna tutaj.