ppdh brokilon

pwd. Tymon Trzeszczak

Przyboczni:

Agata Matuszczak, Barbara Kroban

Termin i miejsce zbiórek:

poniedziałek, godzina 16:00 w SP nr. 5 w Pabianicach

Na pomysł założenia naszej drużyny wpadły nasze dwie przyboczne: Agata i Basia. Brakowało im jednak osoby, która pełniłaby funkcję drużynowego. Po niedługich poszukiwaniach wraz z resztą ich starej ekipy z harcerskich kręgów znalazły one chętnego, do prowadzenia Brokilonu, czyli Tymona. Wraz z nim i osobami przybyłymi po naborze bardzo szybko się ze sobą zintegrowaliśmy i jesteśmy bardzo kreatywną i zgraną grupą. Swoją nazwę zaczerpnęliśmy z uniwersum sagi o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, Brokilon jest tam opisany, jako nieprzebyty las, który zamieszkują Driady ciągle walczące o swoje miejsce do życia oraz swoją tożsamość. Drużyna została powołana rozkazem w listopadzie 2016 roku.