16 PHDW Abordaż

Ignacy Kaźmierak
Adres email: abordaz@retmanat.org
Strona WWW
Historia drużyny nie jest zbyt długa, dlatego sięgniemy do czasów przed jej powstaniem...
Dawno, dawno temu, za górami, za lasami powstała fantastyczna gromada zuchowa, czyli 144 PGZ "Słoneczna Wyspa". Istniałaby ona po dzisiejszy dzień, gdyby nie to że jej członkowie zaczęli powoli wyrastać ze swoich zuchowych mundurków. Nie mieliśmy innego wyjścia - postanowiliśmy założyć drużynę harcerską, a ponieważ szare mundury już się nam znudziły wybraliśmy granatowe.
Wszystko zaczęło się 14 września 2007 w Małeczu, kiedy wieczorem, podczas apelu rozpoczynającego Start Harcerski wszyscy zebrani usłyszeli, że powołana zostaje Próbna Pabianicka Harcerska Drużyna Wodna 'ABORDAŻ' (chociaż nie do końca, ponieważ nazwa drużyny okazała się za trudna dla czytającej rozkaz druhny).
Niedługo, tj. 6.10.2007 odbyła się nasza pierwsza zbiórka, na której pojawiła się nie tylko dawna "Słoneczna Wyspa" ale dużo nowych i wspaniałych osób.
Od tamtej pory krok po kroku realizujemy postawione sobie cele i wkrótce opanujemy świat, a przynajmniej nasz hufiec ( bo w końcu nazwa drużyny zobowiązuje )
Właśnie… nazwa drużyny… Jeżeli ktoś byłby ciekawy dlaczego akurat "ABORDAŻ" najlepiej niech przyjdzie na jedną z naszych zbiórek i sam się przekona.
Nasze spotkania odbywają się w soboty w godzinach 11:00 – 13:00 w szkutniowej harcówce.
Zapraszamy wszystkich chętnych!