ODWIEDŹ NASZEGO FACEBOOKA!

W KILKU SŁOWACH O TYM CO ROBIMY

Hufiec ZHP Pabianice - to miejsce dla harcerzy z pasją, gdzie rozwijamy młode charaktery poprzez stawianie wyzwań i wspólną organizacje takich akcji jak:

- WOŚP Pabianice

- Aleja Portretów

- Harcerska Akcja Letnia

- Harcerski Festiwal Artystyczny Wiatrak

JESTEŚ HARCERZEM Z NASZEGO HUFCA? ZAPRASZAMY DO GRUPY HUFIEC ZHP PABIANICE

GROMADY ZUCHOWE 6-10 LAT

DRUŻYNY HARCERSKIE 10-18 LAT

Składka członkowska wynosi 144 złotych rocznie, czyli po dwanaście złotych miesięcznie. Płatności dokonuje się po 36 złotych do 20. dnia pierwszego miesiąca każdego kwartału. Środki ze składki członkowskiej w całości przeznaczone są na działalność statutową ZHP.

Dzieci, które wpłaciły, na każdym rajdzie, biwaku czy innym wyjściu z gromadą/drużyną są ubezpieczone od NNW, ponadto posiadają numer ewidencyjny niezbędny do uczestnictwa w kursach albo niektórych wyjazdach.

Z każdym 36 złotych wpłaconych na składkę, 6 złotych trafia do szczebla centralnego ZHP, 15 złotych na finansowanie działalności Chorągwi Łódzkiej, 9 złotych trafia do naszego hufca Pabianice, 6 złotych zostaje w drużynie/gromadzie.

Umundurowanie harcerskie składa się z :
- koszuli mundurowej,

- pasa,
- nakrycia głowy (w zależności od jednostki),
- spódnicy mundurowej (wersja damska)
,
- długich spodni o barwie czarnej bądź oliwkowej.

Do munduru zakładamy ciemne, zakryte buty, dostosowane do panujących warunków
i wykonywanych zajęć. Harcerki ubierają również jednolicie czarne lub cieliste rajstopy.

Drużyny i gromady o specjalności wodnej, zamiast ogólnie przyjętego umundurowania, noszą bluzę mundurową kroju marynarskiego. w kolorze granatowym wzoru ZHP
z kołnierzem marynarskim.

Najbliższym i godnym polecenia miejscem zakupu jest Składnica Harcerska "Miran" znajdująca się w Ksawerowie przy ulicy Łódzkiej 153.

 

www.miran.info.pl/umundurowanie

Aktualnie nasz hufiec liczy 12 pełnoprawnych drużyn harcerskich. Działa u nas ponad 300 harcerzy z różnych części naszego jak
i spoza.

Aktualnym namiestnikiem naszego hufca jest druhna przewodnik Karolina Ryba, która motywuje do działania wszystkich drużynowych i wspiera ich we wszechstronnym samorozwoju.

Drużyny dzielą się na różne metodyki (harcerską, starszoharcerską, wędrowniczą) czy też działają trzema na raz - drużyny wielopoziomowe. Ze względu na tak szeroką ofertę naszych jednostek coraz więcej młodych ludzi wstępuje w szeregi organizacji. Każda z drużyn ma swoje określone "barwy", czyli kolory beretów, getrów czy też chust. Dzięki temu wszystkie odróżniają się od siebie i z łatwością, po rzucie okiem, możemy rozpoznać z jaką mamy do czynienia.

Drużyny działające w naszym hufcu:

3 PDH Czarna Trójka

3 PDH Bordowo-Czarna Trójka

9 PDW Diamir

16 PHDW Abordaż (o specjalności wodnej)

19 PWDW Okoń

21 PDH Husaria

44 PDH Ignis

55 PDH Hades

70 PDH Eksplozja

77 PDH Bomba

79 PDH Wilki

90 PDH Wórewask

 

 Namiestnictwo zuchowe obecnie składa się z 10 gromad działających na terenie Pabianic i okolic. Młodzi instruktorzy, drużynowi i przyboczni wspólnie starają się poprzez zabawę wychowywać najmłodszych członków naszej organizacji, ucząc ich m.in. pracy w grupie, zasad fair play, podstaw technik harcerskich oraz rozwijać ich zdolności manualne i umysłowe. Przygoda nie kończy się jednak na zbiórkach! Co miesiąc przygotowywane są imprezy zuchowe takie jak rajdy, biwaki, wyjazdy do teatru, rajdy rowerowe czy Festiwale Piosenki Zuchowej. W ramach Harcerskiej Akcji Letniej organizowane są dwutygodniowe kolonie w Małeczu.

Gromady działające w naszym hufcu:

103 PGZ Czarne Stópki

113 PPWGZ Czarne Perełki (o specjalności wodnej)

114 PWGZ Młodzi Piraci (o specjalności wodnej)

118 PWGZ Króliczki Morskie (o specjalności wodnej)

121 PGZ Kosmiczne Pingwiny

144 PGZ Cztery Żywioły

155 PGZ Leśne Duszki

179 PGZ Wilczęta

183 PGZ Dzielni Wojownicy

190 PGZ Lwie Serca

196 PGZ Łowcy Przygód

 

 

UMUNDUROWANIE

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE